PC BİLİŞİM - SATILIK ALAN ADI

Ya Rab

 Ya Rab

Biraz Gülelim :)

 

PHP Günleri

       Bugün Fahriye`nin tavsiyesi üzerine Nişantaşı Üniversitesi`nde düzenlenen PHP Günleri etkinliğine katılmış oldum. Biraz amatörce bir etkinlik olsa da biz yazılımcılar için büyük bir gelişme, ilerleyen zamanlar da bu eksiklikler de giderilerek daha güzel etkinlikler düzenleneceği aşikar. En iyisi düzenleneceğinden eminim çünkü beklenenden çok katılımcı katılmıştı, reklamsız, habersiz. Bu da demek oluyor ki biz yazılımcıların böyle etkinliklere ihtiyacı var. Sonuçta biz yazılımcıları ancak yazılımcılar anlayabilir. 

PHP kodu Windows`da Geliştirirsin ama Linux`da çalıştırırsın!!!

       Sunumlar sırasında ilgimi çekenler olduğu kadar uyuduğum yerlerde olmadı değil :)

       Etkinliğin ilk sunum "spagetti kodlardan nasıl kurtulabiliriz."di. Sunu yapan kişi biraz heyecanlı olsa da emeğine yüreğine sağlık, onun sayesinde ne kadar karışık kod yazdığımı farkettim. Bütün sitelerimin spagetti olduğunu öğrendim. 

       Sonraki sunum "Hızlı ve Kolay PHP Geliştirmek İçin İdeal Ortam ve Araçlar"di, anlatan on numara anlattı ama bir yerden sonra edebiyatta bağladı, o noktadan sonra baydı. O sunumun tek ilgi çeken tarafı yanımda ki güzel bayanın bana soru soruşu idi, bilmediğim bir yerden sorması kötüydü, muhabbeti kuramadık :D 


PHP için temek araçlar: Linux+Apache+Mysql

       Bu sunumlardan sonra en ilgimi çeken sunum vardı. Güvenlik !!!! yaptığımız siteler ne kadar güvenli, benimde bir ara çok sıkıntı çektiğim ve hala arada çektiğim sıkıntılı durum hakkında sunum vardı. Sunum başlığı "PHP`de Güvenlik" anlatıcı Sarp Dağ DEMİREL`e buradan teşekkürlerimi sunuyorum. Sunumu 2 saat önce hazırladım dedi ama ben buna inanmıyorum. Çok güzel bir sunuşla ve kodlarıyla günümün en zengin bilgilerini edindiğim sunumdu. Şapkasını takıp hacker gibi düşünelim demesi de çok hoşuma gitti. Keşke herkes senin gibi anlatabilse "Sarp Dağ DEMİREL". 

       4. sunum "Facebook Uygulamaları Geliştirme" idi. Bu sunum hakkında birşey söyleyemiyeceğim, o kadar sıkıcıydı ki uyumuşum. Pişman değilim :)

       Günün 5. ve son sunumu emlakjet.com ` un kurucularına aitti. Adamlar resmen reklam yaptı :D Yinede eğlenceliydi, çok iyi hazırlanmışlar, bir proje yaparken hangi problemlerle karşılaştıkları hakkında söyleşi yaptı, iyi de yaptı,Çağdaş POLAT, Okan ARI`ya başarıların devamını diliyorum.


Sunumda en ilgimi çeken slayt

Bugün öğrendiğim şeyler:

-Spagetti siteler yaptığım,
-Çok pis kod yazarım deyip, Allah ne verdiyse yardırdığım (HATALI BİR YÖNTEMMİŞ),
-Resim upload`da daha dikkatli olmamdı.


Facebook için yararlı linkler

 

Namaz

Namaz bizim Allah`a elimizi açmamız da ki yüz akımızdır.

En iyi arkadaş, gördüğünde sana ALLAH`ı hatırlatandır.

 "En iyi arkadaş, gördüğünde sana ALLAH`ı hatırlatandır."

@ 2012 PC BİLİŞİM
Kişisel Çalışmalarımın ve Yazılarımın Paylaşıldığı Bir Web Sayfasıdır.
 Alıntı Yapıldığı Taktirde Bilgiler Paylaşılabilir.
Web Tasarım  -   Web Yazılım  -  Proje Geliştirme |